Święto Niepodległości – 11 listopada 2019

Z okazji Święta Niepodległości pojechaliśmy do Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach. Zwiedziliśmy tereny byłych obozów jenieckich wraz cmentarzami i pomnikami położonymi na obszarze gminy.

       

       

        

Święto Zmarłych – 2019

W okolicy Święta Zmarłych odwiedzamy groby naszych instruktorów, którzy odeszli na wieczną wartę.

             

       

        

Wycieczka w Pieniny – wrzesień 2019

14 września 2019 wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Aura nie sprawiła nam zawodu witając nas słonecznym porankiem. Największą atrakcją tej wycieczki był spływ Przełomem Dunajca. Oprócz tego zwiedziliśmy Zamek w Czorsztynie i Wąwóz Homole. Finałem wycieczki był trzygodzinny pobyt w Termach Chochołowskich.

       

        

          

 

Zlot SRH w Pilicy – sierpień 2019

Nasz udział w XII Zlocie Członków Kręgów Terenowych SRH Czuwaj i Kadry Instruktorskiej Śląskiej Chorągwi ZHP. Krąg chorzowski reprezentowany był przez 23 osoby.

        

         

                       

V Olimpiada Dinozaurów – czerwiec 2019

8 czerwca 2019 roku, po raz piąty spotkaliśmy się na Olimpiadzie Dinozaurów, organizowanej przez członka chorzowskiego Kręgu SRH, dh phm Heńka Fraczyka. Jak zwykle atmosfera była wspaniała, a dh Heniek zadbał o to, aby w zestawie znalazły się nowe konkurencje. Jak co roku, wszyscy bawili się doskonale w duchu sportowej rywalizacji. Podobnie ja w roku ubiegłym, swą obecnością na Olimpiadzie zaszczycił nas dh hm Andrzej Lichota.

Śladami Ballestremów i Karoli Goduli – maj 2019

25 maja 2019 roku ruszyliśmy na kolejną wycieczkę, tym razem na Śląskiej Ziemi. W naszych szeregach mamy druha Romka pasjonującego się historią Śląska i to on właśnie zorganizował wycieczkę i był naszym przewodnikiem. Druh Romek, to skarbnica wiedzy o starych śląskich rodach, historycznych przemianach społeczno gospodarczych i o zabytkach. Zwiedziliśmy mnóstwo bardzo ciekawych miejsc.

         

         

         

Orawa – kwiecień 2019

Naszą pierwszą wyjazdową imprezą była kwietniowa wycieczka na słowacką Orawę. Najpierw zwiedziliśmy górujący na wysokiej skale Zamek Orawski, później pojechaliśmy zabytkową kolejką wąskotorową z Orawskiej Leśnej na Przełęcz Beskid. W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, byliśmy też na kilku punktach widokowych.

      

     

     

 

Czuwaj” z kolędą

W dniu 19 grudnia 2018 roku członkowie chorzowskiego Kręgu Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”, spotkali się w Klubie „Pokolenie” Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na tradycyjnym wieczorze opłatkowym. W pierwszej części imprezy Zarząd Kręgu podsumował dokonania
w mijającym roku i przedstawił plany na 2019. Swoje sprawozdanie przedstawiła również Komisja Rewizyjna i Skarbnik Kręgu.
Drugą część spotkania wypełniły dyskusje, wspomnienia, opowieści i życzenia świąteczne. Nie zabrakło kolęd i piosenek harcerskich śpiewanych przy dźwiękach gitar. Wszystkim członkom kręgu, życzenia świąteczne złożył również Prezes Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Grzegorz Gowarzewski i kierownik Klubu „Pokolenie” Ireneusz Warta.

        

         

        

  11 listopada 2018

Święto Niepodległości Polski obchodziliśmy w Kucobach na ziemi oleskiej.
Wyjazd miał przy okazji charakter krajoznawczy, zwiedziliśmy między innymi kościół odpustowy św. Anny w Oleśnie, pochodzący z 1518 roku.

    

     

     

 

Święto Zmarłych 2018

Jak co roku w okolicy Święta zmarłych odwiedzamy groby naszych instruktorów, którzy odeszli na wieczną wartę.

   

   

Partnerem w organizacji Zlotu była Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 

Krąg Chorzów na Zlocie w Janowie – 1 września 2018

 

   

   

      

zdjęcia : dh Czesław Polański KT Chorzów

 Zlot Dinozaurów – czerwiec 2018

Zlot Dinozaurów – to nasze cykliczne imprezy odbywające się co 2 lata. Tegoroczny, był już dwunastym zlotem, a miejscem docelowym  były Rzędkowice na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie Zlotu było wiele atrakcji takich jak: wędrówka po skałkach rzędkowickich, zwiedzanie Jaskini Głębokiej, no i oczywiście ognisko, przy którym siedzieliśmy do późnej nocy.

   

   

   

   

    

   

Sułkowice – kwiecień 2018

Nie licząc naszych cotygodniowych spotkań na Sali gimnastycznej, gdzie gramy w siatkówkę, naszą pierwszą wyjazdową imprezą była kwietniowa wycieczka w Beskid Mały. Powędrowaliśmy do schroniska na Leskowcu, który jest trzecim co do wysokości szczytem Beskidu Małego, ma 922 m n.p.m. Po dniu pełnym wrażeń, trochę zmęczeni wędrówką, doszliśmy do Sułkowic, gdzie mieliśmy zarezerwowane noclegi w przepięknym pensjonacie z basenem i ogromnym ogrodem. Wieczorem zasiedliśmy przy ognisku. Opowiadając i śpiewając przesiedzieliśmy przy ogniu do późnej nocy. Rano pobudka, śniadanie i wyruszyliśmy do stadniny koni, gdzie czekała nas niespodzianka – dwugodzinna przejażdżka bryczkami po okolicy.

   

   

    

Olimpiada Dinozaurów

Już 23 lata, chorzowskie środowisko byłych instruktorów harcerskich organizuje najprzeróżniejsze imprezy i przedsięwzięcia. Nie wracając już do zmierzłej przeszłości, chcemy przedstaw. Nasze najnowsze inicjatywy ( z roku 2017).
Od trzech lat nasz serdeczny przyjaciel dh phm Heniek Fraczyk organizuje „Olimpiady Dinozaurów”. W tym roku swą obecnością na Olimpiadzie zaszczycił nas dh hm Andrzej Lichota i kilku innych zaproszonych gości. Wszyscy bawili się doskonale w duchu zaciętej rywalizacji.

   

    

   

   

 

W 7 czerwca 2017 roku byliśmy na wycieczce w Kopalni Guido.

 

     

     

     

     

W maju 2017 roku uczestniczyliśmy w rejsie po Kanale Gliwickim

       

       

         

rok 2007 – powstaje Krąg SRH „Czuwaj”Chorzów 

W 2007 roku podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” przy Śląskiej Komendzie Chorągwi ZHP w Katowicach. Formalnie seniorzy Hufca ZHP Chorzów zorganizowali się 13 lat wcześniej – na pierwszym Zlocie „Dinozaurów”. Miało to miejsce w Kucobach dnia 22 maja 1994 roku. Od chwili przystąpienia do SRH „Czuwaj” bierzemy czynny udział w jego działaniu.